Hizmetlerimiz

Gayrimenkul Değerleme (Expertiz)

Gayrimenkulümün bugünkü satış değeri nedir? Gerçek değeri ne olmalı? Gelecekte değeri ne yönde seyredecek?

Bu ve benzeri sorularınızın cevabı VAA Real Estate’in uzman kadrosunun isabetli projeksiyonlarında saklı. Gayrimenkulün geçmişte olduğu gibi gelecekte de en karlı yatırım aracı olacağına inanan VAA Real Estate, müşterilerine her koşulda karlı ve verimli bir değerleme hizmeti sunmak için çalışmasına kapsamlı bir fizibillite çalışması ile başlıyor. Gayrimenkulün bugüne kadar olan değer artışını ve benzer örneklerin finansal geçmişlerini yaptığı kapsamlı araştırmalardan elde ettiği bilgiler ışığında analiz ediyor. Bölede yapılacak yeni yatırımları da göz önünde bulundurup farklı metotlar kullanarak öngörülen değer artışının da ifade edildiği reel bir gelecek projeksiyonu çıkarıyor.

VAA Real Estate, talep edilmesi halinde gerçekleştirdiği analizi kapsamlı bir rapor halinde de alıcıya sunuyor.  Satın alınacak gayrimenkulün gerçek piyasa fiyatını ve getirisini bilmenin müşterilerinin en temel hakkı olduğuna inanan VAA Real Estate, koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamada doğru analizin yadsınamaz gücüne inanıyor.  Gayrimenkul danışmanının başarısı da gerçekleştirdiği isabetli analizlerle ortaya çıkıyor. VAA Real Estate, bugüne kadar ortaya koyduğu doğru projeksiyonlarla sektörde haklı bir üne sahip.  Öyle ki, ana politikasını “güvenilir çözüm ortağı olmak” şeklinde özetliyor.

kitchen photo
inside of an apartment
stairs of an apartment

Gayrimenkul Geliştirme

Bir gayrimenkul projesinin ya da gayrimenkulün yarattığı sosyoekonomik faydaların belirlenmesi amacıyla yapılan sistematik çalışmaların bütününe değerleme adı verilmekte. Gayrimenkul Değerleme işlemi sonucunda ortaya konulan projeksiyon VAA Real Estate’in doğru öngörüleri sayesinde uzun yıllar kazandıran bir ürüne dönüşüyor.
Büyük ve karlı yatırımların ancak ve ancak yeniliğe açık vizyoner yatırımcıların girişimleri ile hayata geçirileceğine inanan VAA Real Estate’in ehil ekibi, gayrimenkul geliştirmede kar ve fayda unsurlarını esas alıyor.
Gayrimenkul geliştiricilerinin istek ve ihtiyaçlarını analiz etmekle çalışmalarına başlayan uzmanlar, gayrimenkulün niteliği, hangi amaçla kullanılacağı, yatırımdan elde edilecek potansiyel gelir ve pazarın mevcut konjonktürünü maliyet yaklaşımı çerçevesinde dikkate alıyor.

phone capturing inside of an apartment
inside of a loft-like apartment

Mevcut bir yapının günün ekonomik koşulları çerçevesinde yeniden inşası sonucunda ortaya çıkan maliyet, gayrimenkulün değerlemesinde temel olarak kabul edilir. Kullanım değeri maliyet yaklaşımının ana ilkesini oluşturur. VAA RealEstate gayrimenkul geliştirme uzmanları arsa üzerinde hayata geçirilecek olan mülkün gelecekte sağlayacağı yararları ve bu mülkün üretim kapasitesini modelleyerek inceliyorlar. Mülkten elde edilecek geliri, satış fiyatı ve kira beklentisi arasındaki ilişkiyi de göz önünde bulundurarak nihai aşamada olabilecek en optimum çözümleri bir rapor halinde yatırımcıya sunuyorlar.  Çözüm ortakları ile birlikte doğru arsalar üzerinde gerçekçi yatırım planlamaları yapan VAA Real Estate, kimi zaman da geliştirdiği projelerin içerisinde yatırımcı sıfatı ile bulunarak plaza, alışveriş merkezi, otopark gibi şehir yaşamına en uygun çözümleri hayata geçiriyor.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı

Gayrimenkul alım ve satış işlemlerinde müşterilerine karlı bir iş birliği vadeden VAA Real Estate, sürecin başından sonuna kadar tüm aşamalarında etkin şekilde rol alarak tüm detaylarla ilgileniyor. Değerleme çalışmaları ile gayrimenkulün hem alıcı hem de satıcı tarafında hak ettiği değerle işlem görmesini sağlayanVAA Real Estate, müşterilerinin haklarını karlılık ilkesini gözeterek koruyor.

Kazanan müşterilerin sırrı
VAA Real Estate müşterileri, yatırımlarında sürekli artan bir kazanç grafiği yakalıyorlar; zira sektörün mevzuat ve iç dinamiklerine hakim, yurt dışı emlak piyasalarındaki hareketleri yakından takip eden bir danışman kadrosuyla çalışma fırsatına sahipler.  Yatırımcıların mevcut sermayelerini nasıl değerlendirecekleri, kısa ve uzun vadede kazançlarının ne olacağına dair kapsamlı bir ölçeklendirme için VAA Real Estate gayrimenkul danışmanları işe gayrimenkulü piyasa koşullarına uygun bir şekilde fiyatlandırmakla başlıyor.  Gayrimenkule ait tüm verilerin analizi, emsallerinin fiyatlarıyla mukayese gibi çalışmalar da bu kapsamda yapılan olmazsa olmaz incelemeler. Konum, gayrimenkulün mevcut durumu, büyüklüğü, lokasyonu, ulaşım yollarına yakınlığı vb. ayırt edici özelliklere vurgu yapan danışmanlar, profesyonel görsel çekimleriyle gayrimenkul pazarlama sürecini destekliyor.  Yurt içi ve yurt dışındaki mevcut ve potansiyel müşteri ağından da yararlanarak potansiyel müşterilerle iletişime geçiliyor.Danışman, tüm bu süreç boyunca gayrimenkul sahiplerini detaylı bir şekilde bilgilendiriyor.  VAA Real Estate’in gayrimenkul danışmanları tüm hukuki, finansal ve bürokratik işlemlerin takibini de talep edilmesi halinde alıcı ya da satıcı adına yürütüyor.

Konut Satış

Şüphesiz insanoğlunun yaşamı boyunca değişmeyen hayallerinden biri de güzel bir ev sahibi olmak… Hayatta yapılabilecek en önemli yatırımlardan biri olan ev satın almak, VAA Real Estate’in deneyimli kadrosu ile keyifli olduğu kadar kazançlı bir süreç haline dönüşüyor.  VAA Real Estate, İstanbul’da, Bodrum’da, Londra, New York, Berlin, Miami ve Barselona’da merkezi konumda, konforlu bir yaşam sunan, şehrin nabzını tutarak şehre dinamizm kazandıran prestijli projelerden oluşan portföyüyle gayrimenkul alıcılarına benzersiz seçenekler sunuyor.
Karar verme ve satın alma sürecini alıcı ve satıcı arasında başarıyla yöneten uzman ekip ilk adım olarak müşterisini tanıyor; karşılıklı görüşmelerle hayallerini, beklentilerini, isteklerini, bütçesini öğreniyor.

living room of a luxury home
outside of a green house during sunset

İkinci adım müşteri beklentilerine uygun seçeneklerin belirlenmesi. VAA Real Estate ekibi, portföylerinde yer alan her biri fonksiyonel mimari anlayışıyla ve konfor kavramı çerçevesinde hayata geçirilmiş seçkin projeler arasından müşterilerine en uygun olan seçenekleri çıkarıyor. Gayrimenkullerle ilgili tüm verilerin analizi, emsalleriyle mukayese, gelecek projeksiyonu gibi bilgileri alıcıyla paylaşıyor. Bu aşamadan sonra süreçte yeni bir faza geçiliyor. Alıcının olumlu kararı sonrası istenmesi halinde gayrimenkul danışmanları, müşterileri ve satıcıyı bir araya getiriyor. Konut alım/satım sürecinin duygusal bir süreç de olduğunu deneyimleriyle sabitleyen ekip, adeta bir orkestra şefi gibi hem kişiler arasındaki ilişkiyi hem süreci koordine ediyor, yönetiyor ve sonuca ulaştırıyor.

Geniş Hizmet Yelpazesi


‍Talep edilmesi halinde tüm bürokratikişlemler, varsa kredi ihtiyaçları ile ilgili olarak bankalarla irtibata geçmek,yabancı alıcıların askeriyeden izinlerinin alınması, onlar adına gerekliyerlere başvurunun yapılması, takibinin sağlanması, tapu işlemleri, noterhizmetleri, elektrik, su işlemlerinin yürütülmesi, belediyelerden rayiçbedellerinin öğrenilmesi, mülkün üzerinde ipotek olup olmadığınınaraştırılması, para transferlerinin organize edilmesi vs. konusunda dagayrimenkul alıcısına yardımcı olunuyor.  Satış sonrası hizmetleri de sürecin birparçası olarak gören ve bu konuda alıcılara ve satıcılara her türlü desteğisağlayan VAA Real Estate, geçmişten gelen tecrübesi ile anahtar teslim hizmet sunuyor.

Konut Kiralama


Sektörde edindiği deneyim, A’dan Z’ye hizmet anlayışı ve istikrarlı tespitleri sayesinde iş birliği yaptığı projelerde uzun soluklu varlık gösteren VAA Real Estate, gayrimenkul kiralama konusundaki yetkinliği ile ön plana çıkıyor.  Uzman ekip, kiralama hizmetleri ile yatırımcının işini kolaylaştırıyor. Akfen-Sağlam İnşaat tarafından hayata geçirilen Levent Loft 1 ve Loft 2 ve İnanlar İnşaat tarafından hayata geçirilen Terrace Feri projelerinde hem satış hem kiralama hizmeti sunarken, ekonomik ves osyal olarak doğru belirlenen hedef kitleyle heterojen ancak ahenk içerisinde yaşayan bir sahiplik de oluşmasını sağlıyor. Sunduğu kaliteli hizmetle her müşterisi ile en az iki kez yeniden çalışma fırsatı yakalıyor. 

Kiralama süreçlerinde de tıpkı satınalma süreçlerinde olduğu gibi müşterileriyle kapsamlı bir ön görüşme yapan VAA Real Estate, istenilen evin büyüklüğü, konumu, tadilat gerektiren bir ev tercih edilip edilmediği, semt seçimi, ulaşım ağlarına olan mesafesi, eğitim kurumlarına olan yakınlığı gibi kriterler ve bütçe çerçevesinde ihtiyaçlara en uygun seçenekleri belirliyor. VAA Real Estate’in uzman ekibi ayrıca ileride ortaya çıkması muhtemel sorunları da detaylıca müşteri ile paylaşarak çözümler konusunda rehberlik ediyor.   Kiralamak istenen gayrimenkulü bulmaya ve kiraya verilmek istenen gayrimenkulü kiracısı ile buluşturmaya talip olan VAA Real Estate, ilerleyen süreçte de istenildiği taktirde evin tadilatı konusunda yardımlarını sunmaya devam ediyor.

Arsa Satış

Yatırım denilince ilk akla gelen gayrimenkullerden olan arsa, orta ve uzun vadede garantili yatırımın altın anahtarını elinde bulunduruyor. Ancak şehir merkezinde arsa stoğunun neredeyse yok denecek kadar az olduğu günümüzde, imar ya da hukuki sorunu olmayan, gelecekte yatırımcısına kazandıracak arsaları doğru etüt etmek oldukça zorlu bir süreç.  Bu süreçte yatırımcılar doğru adımatmak için yatırımın değerinin arsanın değeri ile doğru orantılı olduğugerçeğini unutmamalılar.  VAA Real Estate, arsa yatırımcılarınaeksiksiz hizmet verebilmek için ilk olarak yatırım planlanan bölgenin içdinamiklerini inceliyor ve veriler ışığında yatırımın bir anlamda gelecektekifotoğrafını çekiyor.

captured image of a house by a drone
a house with a big roofinside of a cozy apartment

Alternatif yatırım ve gelişmekte olan bölgeleri altyapı olanakları, yeni ulaşım yolları, merkeze olan yakınlığı, toplu taşıma altbaşlıklarını göz önünde bulundurarak  inceleyen VAA Real Estate, alınması planlanan arsanın hisseli ya da müstakil olup olmadığı, imar durumu, ada ve parsel bilgileri, taşınmazın arsa mı yoksa arazi mi olduğu, arazinin tarım vasfında mı yoksa imar sahası içinde mi bulunduğu gibi farklı araştırmaları yapıyor ve tüm bilgileri bir rapor halinde alıcıya sunuyor. Talep edilmesi halinde de finansal analiz yaparak pazarlık sürecinde etkin rol oynuyor. VAA Real Estate ayrıca kentteki gelişim akslarındaki trendlerin ne yöne doğru seyrettiğine dair araştırmalar yaparak yatırımlara akılcı şekilde yön verir.

Çözüm Ortakları


Mimari çözüm ortakları
Sürdürülebilir bir büyümeye imza atmak ve müşteri segmentini çeşitlendirerek genişletmek isteyen VAA Real Estate, yurtiçinde ve yurt dışında her biri kendi sektörüne farklı perspektifler katmış firmalarla çözüm ortaklıkları geliştiriyor.  Çözüm ortakları arasında yer alan MDİ Mimarlık ve ABD+ Design Team ile proaktif hizmet anlayışı odağında çalışmalar gerçekleştiriliyor. İstenilmesi halinde daire dekorasyonu, renovasyon ve proje geliştirme yani 3D proje yaratılması konusunda dayardımcı olunarak, taahhüt ve uygulama işleri de üstleniliyor.

Hukuki çözüm ortakları
Kontratların, satış sözleşmelerinin, cayma akçesi, kapora sözleşmelerinin işe göre organize edilip düzeltilmesi yada varisleri olan bir gayrimenkule dair izale-i şuyu davasınının açılması vs.işlemler konusunda da çözüm sunabilmek için Gazioğlu Hukuk Bürosu ile ortak çalışmalar gerçekleştiriyor.